دوچرخه سواری شهری ایمن چرخ گر

لازم به توضیح نیست که ایمنی در دوچرخه سواری از مهم ترین موضوعات در دوچرخه سواری شهری است. در این مطلب از چرخ گر به ۱۴ نکته برای دوچرخه سواری شهری ایمن می پردازیم و امیدواریم که با رعایت آنها بتوانید از بروز حوادث در خیابان های شهر جلوگیری کنید.

۱- در همه خودرو ها باز می شود

تصادف با در خودرو یکی از شوکه کننده ترین حوادثی است که به صورت معمول هم زیاد اتفاق می افتد. متاسفانه تنها راه پیشگیری از این حادثه راندن دوچرخه با فاصله مناسب از در خودرو های پارک شده است.

همچنین باید هنگام رانندگی حواستان به داخل خودرو ها باشد و حرکت های داخل خودرو را زیر نظر داشته باشید. خودرو هایی که کسی داخلشان هست ممکن است دربشان به هر دلیلی باز شود.

۲- به جدول نچسبید!

راندن دوچرخه در نزدیک ترین حالت به جدول و کنار جوی چندان ظاهر قشنگی ندارد، از طرف دیگر این قسمت معمولا محلی است که خرده شیشه و خاک و زباله جمع می شود و کیفیت آسفالت خوبی هم ندارد.

مهمتر از این موارد این است که چسبیدن به جدول امکان مانور شما را کم می کند. اگر در این محل ها دریچه ای باشد یا چاله ای وجود داشته باشد چندان امکان تغییر مسیر زیادی ندارید.

ایمنی دوچرخه سواری با نزدیک بودن به جدول به دست نمی آید

۳- اگر آنها را در آینه شان نمیبینید...

آنها هم شما را نمی بینند! به همین سادگی

۴- برای دوچرخه سواری شهری ایمن بین خودرو ها گیر نیفتید

هنگام راندن دوچرخه در شرایطی قرار نگیرید که راه خروجی نداشته باشید.  یکی از مثال ها این است که وقتی در حال راندن دوچرخه بین خودرو هایی که با سرعت کم حرکت می کنند یا به چراغ قرمز نزدیک می شوید. در این شرایط بین خودرو ها گیر نیفتید. چون وقتی کنار یک خودرو هستید، وقتی چراغ سبز می شود، راننده به شما نگاه نمی کند و سریع شروع به حرکت می کند.

همچنین توقف شما بین چند خودرو نظم خط کشی خیابان را هم به هم میریزد. بهتر است از لاین با سرعت پایین خودرو هنگام توقف پشت چراغ استفاده کنید.

دوچرخه سواری ایمن با حرکت بین خودرو به دست نمی آید

۵- به چشم ها و جهت چرخ ها دقت کنید.

هرگز فرض نکنید که راننده شما را دیده است! این موضوع از آنجا اهمیت دارد که بسیاری از دوچرخه سواران با فرض هوشیار بودن راننده دچار حادثه شده اند. یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از این حادثه ها این است که دقیقا به چشم های راننده نگاه کنید.
اگر امکان این موضوع وجود نداشت، پس لاستیک ها نماینده چشمان راننده هستند. چرخ ها نشان می دهند که راننده چه واکنشی نسبت به اطراف دارد. با توجه به چشم های راننده و چرخ های جلو خودرو می توانید از خطر هایی که حرکات راننده به وجود بیاورد جلوگیری کنید.

۶- رییس لاین خودتان باشید(وقتی لازم است)

وقتی سرعت حرکت خودرو ها پایین می آید عموما شرایط برای مانور دادن خودرو ها بیشتر می شود و در این شرایط دوچرخه سوار باید با تصاحب لاین و جلوگیری از پیچیده شدن شرایط ترافیک برای خودش شرایط امنی را تولید کند. در این شرایط چسبیدن به جدول برای شما خطرناک است. به نکته شماره ۲ توجه کنید. این موضوع باعث می شود شما دامنه دید کمتری داشته باشید.

برای همین ما توصیه می کنیم که گاهی رییس لاین خود باشید و در مرکز لاین حرکت کنید. با قرار گرفتن در مرکز لاین توجه رانندگان به شما بیشتر می شود مخصوصا در تقاطع های T و تقاطع های دیگر این تکنیک بسیار تاثیرگذار است.

رییس لاین خودتان باشید- چرخ گر

۷- به صورت خاص مراقب کامیون ها باشید

هنوز تعداد بسیار بالایی از تصادفات بین دوچرخه سوار و خودرو های بزرگ اتفاق می افتد. این تصادفات عموما موجب خسارت های جبران ناپذیری می شوند. خودرو بزرگ می تواند یک تراکتور، اتوبوس، خاور تریلی و یا خودرو های ساختمانی باشد. اصول حرکت کردن در کنار این خودرو ها ثابت است.

هرگز سعی نکنید که چسبیده از کنار خودرو های بزرگ از آنها جلو بزنید. به دلیل نقاط کور بزرگ این خودرو ها، راننده ممکن است به راحتی “اصلا شما را نبینند”

حتی اگر در مسیر دوچرخه حرکت می کنید، حتی اگر ترافیک قفل شده است، از کنار یک خودرو بزرگ عبور نکنید. مگر اینکه مطمئن شوید راننده شما را دیده است، مطمئن هستید که خودرو ایستاده است و پس از عبور از این خودرو به طرعت به تقاطع نمیرسید. یا اینکه مطمئن هستید ترافیک کاملا متوقف است و خودرویی حرکت نمی کند.

۸- در دوچرخه سواری شهری ایمن از چراغ زرد عبور نکنید

کاملا واضح است که ریسک کردن در تقاطع ها ایده خیلی بدی است. همچنین عبور از چراغ قرمز به افرادی که مخالف دوچرخه سواران هستند این فرصت را می دهد که علیه شما در این شرایط موضع بگیرند. پس با انجام این ریسک خودتان و شرایط دوچرخه سواران را به خطر نیندازید.

در ایمنی دوچرخه سواری شهری نباید از چراغ زرد عبور کرد

۹- کمی بیشتر از جلو را نگاه کنید

این نکته ای است که برای انواع سبک های دوچرخه سواری صادق است. دوچرخه سواران در بسیاری از مواقع نگاهشان خیره به روبروی چرخ جلو است. اما این موضوع را نباید فراموش کرد که دوچرخه سواری مانند رانندگی خودرو امری است که نیاز به بالاتر رفتن سرعت واکنش دارد. یکی از راه های افزایش قدرت واکنش به حوادث این است که کمی جلوتر از چرخ را نگاه کنید. به این ترتیب می توانید از وقوع خطر ها سریعتر مطلع شوید و سریع تر واکنش نشان دهید و ترمز کنید.

ممکن است در ابتدا این عادت کمی عجیب باشد. اما سعی کنید ترکش نکنید. 🙂

۱۰- برای خودتان برانید

برای دوچرخه سواران تازه کار راحت ترین کار این است که در خیابان و ترافیک به دنبال دوچرخه سواران دیگر بروند و آنها را تعقیب کنند. اما ما شدیدا توصیه می کنیم از این کار پرهیز کنید. واکنش آنها به حوادث ممکن است امنیت شما را در نظر نگرفته باشد، همچنین فردی که تعقیب می کنید ممکن است اصلا دوچرخه سوار خوبی نباشد.عادت ها و روش خودتان را برای حفظ امنیت و تعامل با ترافیک داشته باشید.

برای حفظ ایمنی دوچرخه سواری خودتان تنها برانید

۱۱- از چراغ های مخصوص دوچرخه سواری شهری در روز استفاده کنید

این موضوع کمی بحث برانگیز است. اما برخی از شرکت ها برای دوچرخه سواری در روز هم چراغ طراحی کرده اند.

امروزه برخی از شرکت های خودروساز در اروپا برای خودروهایشان چراغ هایی طراحی می کنند که در طول روز هم روشن است. این موضوع این فکر را به وجود آورده است که این چراغ ها می تواند برای دوچرخه سواران هم مفید باشد.

شرکت TREK از شرکت های دوچرخه سواری در اظهاراتی بیان کرده است که استفاده از این چراغ ها بهترین راه دیده شدن دوچرخه سوار توسط خودرو ها در روز است.

این مدل از چراغ ها به اندازه ای روشن هستند که در طول روز هم قابل دیدن هستند. همینطور این چراغ ها از دور هم به خوبی دیده می شوند و سرعت واکنش راننده ها را بالا تر می برند. بسته به مدل چراغ های دوچرخه سواری در روز شرکت trek تا ۲ کیلومتر قابل دیده شدن هستند.

۱۲- با لاین دوچرخه سواری شهری مانند یک لاین معمولی خیابان برخورد کنید

برخی از دوچرخه سواران گمان می کنند لاین مخصوص دوچرخه یک جزیره امنیت است! اما متاسفانه این ذهنیت چندان هم درست نیست. در حالی که برخی از لاین های دوچرخه سواری توسط مانع یا سرعت گیر ها از لاین های دیگر خیابان جدا شده اند، برخی دیگر این حالت را ندارند. پس هوشیار باشید! اصلا بعید نیست که یک راننده تاکسی در کنار لاین دوچرخه متوقف شود و مسافر بدون در نظر گرفتن شرایط در خودرو را برای پیاده شدن باز کند.

۱۳- هدفون را کنار بگذراید

همه ما موسیقی را دوست داریم و گوش دادن به موسیقی های انگیزشی و مناسب برای صبح به ما خیلی انرژی می دهد. اما این لذت را تا رسیدن به مقصدتان کنار بگذارید.

گوش های شما روی دوچرخه ابزاری بسیار گرانبها است و شنیدن نزدیک شدن خودرو ها و متوجه شدن اینکه در اطراف چه اتفاقی می افتد خیلی اهمیت دارد.

۱۴- مسیرتان را برنامه ریزی کنید

دوچرخه سواری در ترافیک در روزگار ما جزو اتفاقات روزمره است. مخصوصا اگر در شهر های بزرگ زندگی کنید. با این اوصاف راه هایی هست که می توانید برای رسیدن به مقصد از مسیر های ساکت و خلوت تر هم عبور کنید. اما در انتخاب این مسیر ها هم دقت داشته باشید که مسیر های خطرناک یا مسیر های در حال ساخت یا با کاربری های ویژه نباشند. بخصوص اگر برای دوچرخه سواری با خانواده یا کودک برنامه ریزی می کنید تعیین مسیر اهمیت بیشتری برای شما پیدا خواهد کرد.

گوگل مپ مسیر های دوچرخه سواری خوبی را پیشنهاد می دهد. اما یکی از روش های جذاب استفاده از هیت مپ اپلیکیشن استراوا است. در این نقشه حرارتی می توانید ببینید دوچرخه سواران در شهر از چه مسیر هایی بیشتر استفاده می کنند.

هیت مپ استراوا- چرخ گر

جمع بندی نکات دوچرخه سواری شهری ایمن

در این مقاله تلاش کردیم نکاتی را که برای دوچرخه سواری در شهر و به خصوص در ترافیک باید رعایت کنید را برای شما بیان کنیم. هر دوچرخه سواری با توجه به شرایط و تجربیات خود می تواند به موارد فوق نکاتی را اضافه کند. همچنین شما می توانید با شرکت در دوره های آموزش دوچرخه سواری شهری از تجربیات دوچرخه سواران و مربیان حرفه ای بهره مند شوید. چرخ گر دوره های آموزشی مناسبی را در این رابطه برگزار می نماید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا